Pokemon Go geliştiricisi Evertoon’u satın aldı!

Pokemon Go geliştiricisi Evertoon’u satın aldı!

Pokemon Go geliştiricisi sosyal animasyon uygulaması olan Evertoon’usatın aldı. Yeni satın alınan ekip Niantic oyunlarına “sosyal bir platform ekleyecek”.

 Oyun geliştiricisi Niantic, geçen yaz Pokémon’un kitlesel popülariteye ulaşmasından bu yana ünlü bir isim haline gelmişti. Ne yazık ki, oyunun son bir buçuk yıl içinde aktif kullanıcı sayısında oldukça fazla düşüş görmesi, şirkete yeni bir başlangıç kararı aldırdı.

Bu başlangıç ile şirket, Evertoon’ın özel avatarlar ile animasyonlar yaratmak için bir uygulama yapacağını açıkladı. Niantic patronu John Hanke, mobil ürünlerde yaratıcılık konusunda yetenek ve tecrübeye sahip olan Evertoon ekibini kendi bünyelerine katmış olmaktan gurur duyduğunu belirterek yeni projesinden beklentisinin yüksek olduğu sinyalini de bizlere vermiş oldu.Pokemon Go içinde sosyal platform geliyor!

Web sitesinde yayınlanan veda mesajında ​​Evertoon ekibinin üzerinde durduğu son noktada bu oldu. Şirket, Niantic’in oyunlarına; “Pokemon Go ve Ingress” için “sosyal bir platform” ekleyeceğini söylüyor. Şuanda aktif olarak kullanabildiğmiz Evertoon uygulaması yakında çevrimdışı olacak ve 30 Kasım’dan itibaren topluluk özelliklerine erişimi kaldıracak. Yine de, iOS uygulamasının en yeni sürümünü şimdi yüklerseniz, telefonunuzda çevrimdışı modda olsa bile videolar oluşturabilirsiniz.