HTC yeni sanal gerçeklik başlığı mı tanıtacak?

HTC yeni sanal gerçeklik başlığı mı tanıtacak?

PC kullanıcıları arasında popüler bir model olan HTC Vive sanal gerçeklik başlığı yeni sürümüyle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin son başvurusuna bakılırsa cihaz Vive Focus veya Vive M adıyla gelebilir.

Yeni HTC Vive 14 Kasım tarihinde tanıtılabilir!

Yeni mobil sanal gerçeklik başlığının gücünü yeni Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden alacağı söyleniyor. Bu tür cihazlar için tasarlanan mobil VR platformu sayesinde başlığın ekstra kamera kurulumu gerektirmeden kendi pozisyon takibi sistemini kullanması bekleniyor. Kısacası ürün ek bir bileşen gerektirmeden bağımsız olarak çalışacak.

Ürünün tanıtımının 14 Kasım tarihinde Beijing’te gerçekleştirilecek olan Vive Geliştirici Konferansı (VDC) etkinliğinde yapılması için beklentiler oldukça yüksek. HTC tarafından şu anki modele 200 dolar indirim yapılması da yeni modelin habercisi olarak kabul edilebilir. Ek olarak şirket, kendi sanal gerçeklik portalı olan VivePort ile özel içerikler ve teklifler de sunuyor.

Oculus da yakın zamanda kendi bağımsız sanal gerçeklik başlığı Oculus Goile dikkat çekmeyi başarmıştı. Öte yandan 2018 yılı içerisinde sunulacak ürün hakkında pek fazla bilgi yok.

Bu arada HTC tarafından yarın U11 Life adıyla yeni bir akıllı telefon modeli tanıtılacağı hakkında iddialar da bulunduğunu not olarak düşelim.